Őszi klímakarbantartási tanácsok Budaklíma

Kérjen ajánlatot!

×
phone KATTINTSON
mail KATTINTSON

Őszi klímakarbantartási tanácsok

Általában évente egyszer tartjuk karban ügyfeleink klímáját, egy két speciális esettől eltekintve.

Van olyan berendezés, amelyet a környék adottságai miatt évente kettő vagy akár több alkalommal is tisztítanunk kell mivel rendkívül gyorsan elszennyeződik a berendezés és már a működését is veszélyezteti ez az állapot.

klíma tisztítás

Az egyik ilyen helyzet a főutak melletti szálló por miatt alakulhat ki, itt a beltéri egység amelyik folyamatosan szinte eltömődik a porterheléstől, nyárfás parkok közelében pedig a kültéri egységre, a hőcserélőre tapad rá vastagon a fa termése és szünteti meg a légáramlást.

Ezektől az esetektől eltekintve az irodák szerverklímái igényelnek még gyakoribb felügyeletet, ahol a 0-24 es működés jelentősen több légmozgást és elhasználódást jelent, mint a lakossági klímák esetében.

Gyakori kérdés, hogy az őszi ügyfelek ne várják e meg a tavaszt a karbantartással és frissen tisztított, fertőtlenített géppel induljanak neki a szezonnak.

Erre a kérdésre határozottan az a válaszom, hogy MINDEN klímát érdemes közvetlenül a nyári szezon után karbantartani, mivel ebben az időszakban keletkeznek azok a lerakódások a klíma beltéri egységének rejtett zugaiban, amelyeket el kell távolítani és megszüntetni minél gyorsabban.

Nem ér rá tavasszal? Az első bekapcsolás előtt? A kérdésre a legkézenfekvőbb válaszom: az edényeket elmosogatva rakjuk a szekrénybe vagy majd elmossuk akkor, ha újra enni akarunk róla?

A klímával pontosan ugyanez a helyzet. Az egész szezonos használat közben a klímánk több ezer köbméter levegőt forgat át a hőcserélőn, rengeteg porral, szerves anyagokkal, bőrhámsejtekkel, hajtöredékkel, utcai porral, üzemanyagok elégésének termékével, mikró szemcsékkel és allergén anyagokkal, pollenekkel. Ennek a pornak a jelentős része a cseppvízzel eltávozik a lakásunkból, de a maradványai ott lesznek a hőcserélő lamellái között és a több hónapos szünetben csak ártalmas baktériumfészekké alakulnak, amit később- beszáradva- sokkal nehezebb még vegyszerekkel is eltávolítani a klímából.

Sajnos a köztudatban a tavaszi karbantartás maradt meg, aminek pusztán pszichológiai okai vannak és nem műszakiak. Az első, hogy többnyire tavasszal vásárolnak klímát a fogyasztók és így az egy éves karbantartási periódus pont tavaszra esik, tehát a szervizelést letudják minden tavasszal.

A másik, hogy sokan attól tartanak a télen újra poros lesz a klíma belül, ez teljesen jogos, viszont ez csak szimpla házipor, ami nem rakódik be a lamellák közé és az első bekapcsoláskor elegendő egy kiadós szellőztetés, ami kiviszi az ablakon a port, ennyi az egész.

Az őszi karbantartás mellett szóló másik érvem a cseppvízrendszerek fertőtlenítése. A levezető és kifolyócsövek egész nyáron elvezették a szerves anyagban gazdag kondenzvizet, majd ebben az állapotukban várnának fél évet, miközben a felületükön biofilm alakul ki és ez nagyon nehezen, vagy sehogyan sem szüntethető meg a kis keresztmetszetben, ahol nem lehet gőzzel tisztítani mint a beltéri egységet és nem férünk hozzá teljes hosszában sem.

Gyakran előfordult már, hogy emiatt a komplett csőrendszert cserélnünk kellett mert nem lehetett a szagok forrását fél év után vegyszeres tisztítással megszüntetni, magyarán mondva belerohadt a kondenzvíz a csőbe.

A kültéri egységnél nincsen jelentősége, hogy tavasszal vagy ősszel történik majd a tisztítása, mivel a kinti szennyeződés nem okoz biológia változást a berendezés felületén, szimplán csak poros vagy szöszös. Viszont, ha télen fűtésre is használjuk a klímát akkor érdemes a fűtési szezon előtt megtisztítani a berendezést mert jelentősen leromlik a hatékonysága, ha már elkoszolódott a hőcserélő, sokkal több az áramfelvétel és magasabb lesz a villanyszámla.

A háztáji tisztogatásról tudom, hogy nehéz elhinni, de nem ér semmit. Sőt! A klíma tetején felülről befújt szerek csak bemossák a beltéri egység belsejébe és elérhetetlen helyeire a szennyeződést, még vastagabb lerakódásokat okozva, miközben a tulajdonos megnyugodva dől hátra és megspórolva érzi a nekünk kifizetendő összeget. Ha ennyire egyszerű lenne a karbantartás akkor nem kellene 30 percig gőztisztítóval sikálni belülről a klímát és ipari vegyszerekkel dolgozni, lenne raja egy öntisztítás gomb, megnyomnánk és ennyi, de ez nem így működik a gyakorlatban. A klíma igenis egy alapos tisztítást és fertőtlenítést kíván, elmossuk ahogyan az edényt az étkezés után és így teljesen higiénikusan eltárolva várja a tavaszi első indítást, biztonságosan üzemelve az egész nyár során.

Remélem érdekes volt fenti írásom és segíthettem Önnek,

Bata József



Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ajánlatkérés

Kérje ajánlatunkat  INGYENES előzetes helyszíni felméréssel! 

Klímaszerelés AKCIÓ November 30-ig!

Bruttó 90.000Ft-ért

(2 méter csövezésig)

 

Adatkezelési és adatvédelmi tájékoztatónkat, ellenkező esetben nem tud regisztrálni, sem árajánlatot kérni.

 
Szeretnék segítséget és konkrét támpontokat adni Önnek a klímaberendezés beszerzése, felszerelése kapcsán felmerülő gyakori kérdésekre, hogy elég információval rendelkezzen a vásárlás előtt. Ha még nem volt klímaberendezése...
Bővebben
A legfontosabbal kezdeném: soha ne vásároljon ismeretlen márkát! Akkor sem ha klímaszerelő ajánlja Önnek! Miért? Sokszor tapasztalom, hogy kizárólag üzleti érdekből ajánlanak olyan klímákat az érdeklődőnek amelyek teljesen...
Bővebben

Kapcsolódó cikkek:

A zöldenergia elterjedésének és a kormányzati támogatásnak is köszönhetően egyre többen érdeklődnek a lakásuk/házuk fűtési rendszerének korszerűsítése és megújuló energiákkal történő fűtése/ hűtése iránt. Cikkükben szeretnénk segíteni a fűtési lehetőségek...
Tovább
A modern otthonok egyik legfontosabb berendezése a klíma, amely nemcsak a hőmérséklet szabályozásában segít, hanem hozzájárul a megfelelő levegőminőség fenntartásához is. A Fisher klímák ebben nyújtanak kimagasló megoldást: megbízható műszaki alapjaik és számos extra...
Tovább
Az elmúlt hetekben több aggódó hívás érkezett hozzánk: „Nem fúj meleget a klíma, nem fűt a berendezés.” Sok esetben azonban nem hibáról van szó, hanem arról, hogy a klímaberendezést nem a megfelelő módon állították be. Ha Ön is szembesült már hasonló...
Tovább
Marketing tanácsadás, SEO, honlapkészítés: Marketing Professzorok